Vegan wijnen!

Is elke wijn niet vegan?

Wijnen worden gemaakt van druiven.
Maar om wijn te klaren wordt vaak een dierlijk eiwit gebruikt.
Daarom zijn de meeste wijnen niet Vegan.

Hoe dan wel?

Bij Vegan wijnen zijn géén dierlijke maar vegan producten zoals bentoniet (een soort klei) of erwtenpulp. Deze product zijn geschikt voor veganisten.

Onderstaande wijnen zijn dus Vegan.

Let op!

Niet elke Vegan wijn is ook een Bio wijn. Zo is ook niet elke Bio wijn Vegan.
Er zijn ook wijnhuizen die er niet voor kiezen om een Vegan label aan te brengen op hun wijnen omdat dit een negatieve co-notatie zou hebben.

Daarom vragen wij bij elke wijn steeds na of de wijn Vegan Friendly is. We markeren dit ook steeds op onze afbeeldingen en op de wijnfiches.